Vinařství Antonín Cícha Vinařství Antonín Cícha, Blatnice pod Svatým Antonínkem

Přihlásit se | Registrace | Košík: 0,00 Kč


Kontakty

Antonín Cícha

mobil: +420 731 564 763,
+420 602 944 338
email:
tonda.cicha@tiscali.cz

Tomáš Cícha

mobil: +420 737 450 678

Vinařství Antonín Cícha

Viniblat

Sdružení vinařů Blatnice – Viniblat je spolek soukromě hospodařících vinařů vyznačující se přísnou kontrolou pěstování a produkce vína a zárukou vysoké kvality nabízených vín. Jsem členem sdružení vinařů Blatnice – Viniblat, které vlastní ochrannou známku na víno Blatnický Roháč. Další členové Sdružení Viniblat: Jan Cícha, Antonín Straka, Michal Robek.

Blatnický Roháč

Vinařství Antonín Cícha

Blatnický Roháč - vyvážené cuvée Ryzlinku rýnského, Rulandského bílého a Sylvánského zeleného vydává mimořádné svědectví o blatnické půdě, mikroklimatu a uchování nejlepších vinařských tradic. Od 50.let 20.století byla známka Blatnický Roháč registrována v rámci socialistického vinařství pro DVZ Bratislava, odkud přešla po delimitaci do podniku Víno Bzenec, a.s. Teprve v r. 2000 byla známka Vínu Bzenec, a.s. vymazána a poté přihlášena Sdružení vinařů Blatnice VINIBLAT, pro které byla zaregistrována jako ochranná známka. Veškerá práva k ochranné známce Blatnický Roháč jsou v držení pouze Sdružení vinařů Blatnice. Jen ti jsou oprávněni známku používat, či případně udělovat licenci na její používání jiným subjektům.

Citát: „Víno je skrz naskrz demokratické - pije ho sedlák i král , a protože jsem nikdy neslyšel, že by dobré víno dělalo člověka nepřístupným, nemluvným, úskočným, vypočítavým a lhostejným, nařídil bych – kdybych měl tu moc, aby v rozumné míře pil celý náš národ víno povinně.“

zasloužilý umělec Martin Růžek

administrace

Vinařství Antonín Cícha Blatnice pod Svatým Antonínkem